افتتاح زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند

به گزارش وبلاگ سفردوستان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تداوم توسعه زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند با افتتاح 6 پروژه، همزمان با دهه فجر اطلاع داد.

افتتاح زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند

به گزارش وبلاگ سفردوستان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدارمدیرکل میراث فرهنگی این استان با بیان اینکه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پویا منبع اصلی درآمد، اشتغال، توسعه مالی و فرهنگی به شمار می رود، توجه به توسعه زیرساخت های این صنعت در شهرستان ها را از اولویت های کاری اداره کل میراث فرهنگی استان مطرح نمود و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان اهر و هوراند باید آمادگی لازم برای پذیرایی از گردشگران را فراهم کرد تا زمینه لازم برای جذب و ماندگاری گردشگران در شهرستان ایجاد گردد.

او ادامه داد: در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان های اهر و هوراند، 6 پروژه همزمان با دهه فجر و بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، امروز 15 بهمن ماه 97 افتتاح شد.

آبدار اضافه کرد: این پروژه ها شامل بهره برداری از رستوران بین راهی نقدوز، تالار و رستوران سنتی برلیان، 5 اقامتگاه بومگردی روستایی، مجتمع سرویس بهداشتی، نمازخانه و بوفه ورودی شهرستان هوراند و راستا دسترسی به قلعه تاریخی پشتاب نیز به طول 500 متر و همچنین آموزش رایگان صنایع دستی در 5 روستا است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با بیان اینکه پروژه های مذکور با جمع اعتباری بالغ بر 145 میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است، ادامه داد: اجرا و بهره برداری از رستوران بین راهی نقدوز و تالار و رستوران سنتی برلیان فرصت مستقیم اشتغال برای 18 نفر را فراهم نموده است.

او با بیان اینکه اقامتگاه های بومگردی فرصتی برای توسعه پایدار گردشگری است که در کوشش برای رونق این بخش از گردشگری در استان هستیم، اضافه کرد: اقامتگاه روستای مصطفی چای بدون اخذ تسهیلات بانکی و به همت سرمایه گذاران بخش خصوصی راه اندازی شد.

آبدار در خاتمه با اشاره به آموزش رایگان صنایع دستی در 5 روستا تابع شهرستان اهر، گفت: آموزش رایگان صنایع دستی در 5 روستا تابع شهرستان به همت معاونت صنایع دستی استان و آکادمی صنایع دستی شهرستان اهر همزمان با دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "افتتاح زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید