بازار اجاره بها متلاطم شد؛ نرخ ها ساعتی بالا می رود

به گزارش وبلاگ سفردوستان، رئیس کمیسیون عمران مجلس، از رویکرد دستگاه های اجرایی در عدم واگذاری اراضی دولتی برای فراوری مسکن انتقاد کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید با متخلفان برخورد نمایند.

بازار اجاره بها متلاطم شد؛ نرخ ها ساعتی بالا می رود

تسنیم نوشت: محمدرضا رضایی کوچی اظهار کرد: با اشاره به تلاطمات بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره، اظهار کرد: متأسفانه در شرایط کنونی هیچ نظارتی در این بخش وجود ندارد و قیمت ها طبق سلیقه مالکان و به صورت ساعتی در حال بالا رفتن است، در این میان هیچ دستگاهی خود را مسئول کنترل و نظارت بر قیمت مسکن نمی داند.

وی توضیح داد: بعضی کارشناسان نسبت به عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در عدم کنترل قیمت بازار مسکن انتقاد دارند، اما مسئولان این سازمان اعلام می نمایند برای کنترل بازار باید قیمت منطقه ای تعریف گردد تا تعزیرات بر این مبنا با متخلفان برخورد کند.

وی با بیان این که طی چند سال گذشته بارها اعلام نموده ایم برای مدیریت بازار مسکن، باید قیمت پایه ای در هر منطقه مشخص گردد، اضافه کرد: بر اساس این قیمت ها بازار کنترل می گردد، البته بعضی معتقد به اقتصاد آزاد و مشخص قیمت ها در بازار هستند. اما این مسئله زمانی می تواند اجرایی گردد که دولت در عرصه فراوری گسترده مسکن به نتیجه رسیده باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این که هم اکنون کشور با کمبود 4 میلیون واحد مسکن روبرو است، گفت: فراوری گسترده مسکن و اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی نقش برجسته ای در کنترل قیمت ها خواهند داشت، اما هر دو مسئله تاکنون عملیاتی نشده است.

رضایی کوچی با انتقاد از عملکرد دستگاه ها و سازمان ها در مورد عدم اجرای دستورات رئیس جمهوری برای واگذاری اراضی دولتی جهت فراوری مسکن، اظهار کرد: متأسفانه با وجود دستور رئیس جمهور، هنوز یک متر زمین برای فراوری مسکن توسط سازمان ها واگذار نشده و دستگاه ها عملا به اموال و اراضی خود چسبیده اند. اراضی دولت متعلق به مردم، دولت و حکومت است و دستگاه ها باید در شرایط سختی مانند امروز، زمینه را برای فراوری مسکن در این مناطق فراهم نمایند.

وی به خانه ملت گفت: سازمان های بازرسی دولت باید به مسئله نقض قانون توسط دستگاه های اجرایی در عدم واگذاری اراضی دولتی ورود نموده و با مدیران متخلف برخورد جدی صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازار اجاره بها متلاطم شد؛ نرخ ها ساعتی بالا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار اجاره بها متلاطم شد؛ نرخ ها ساعتی بالا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید