رای کمیته حل اختلاف: رحمانی رئیس مجلس افغانستان است

به گزارش وبلاگ سفردوستان، پس از چند روز تنش و درگیری در نهایت کمیته حل اختلاف مجلس افغانستان، هرگونه اعتراض را مردود دانست و میررحمان رحمانی را رئیس دور هفدهم این مجلس بیان کرد.

رای کمیته حل اختلاف: رحمانی رئیس مجلس افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سفردوستان، کمیته حل اختلاف که برای خاتمه دادن به درگیری ها در مجلس افغانستان تشکیل شد، تصمیم نهایی خود را درباره رئیس جدید مجلس این کشور گفت.

این کمیته 27 نفری توضیح داد که با در نظرداشت به رای اکثریت، میررحمان رحمانی رئیس جدید و قانونی مجلس این کشور محسوب می گردد.

تا کنون تعیین نشده است که آیا جناح مخالف رحمانی تصمیم کمیته حل اختلاف را پذیرفته و دست از آشوب گری در مجلس برمی دارد و یا خیر.

میررحمان رحمانی نماینده مردم ولایت پروان و کمال ناصراصولی نماینده مردم ولایت خوست اوایل هفته جاری برای احراز کرسی ریاست مجلس با هم به رقابت پرداختند.

در این رقابت کمال ناصر اصولی که به قوم گرایی متهم است با کسب 55 رای در مقابل میررحمان رحمانی که 123 رای به دست آورده بود مغلوب شد.

هیئت اداری موقت مجلس میررحمان رحمانی را رئیس جدید مجلس افغانستان گفت اما این موضوع با مخالفت کمال ناصر اصولی و طرفداران او روبه رو شد و آنها از نشستن رحمانی بر کرسی ریاست مجلس ممانعت می کردند.

در انتخابات داخلی مجلس باید 257 نماینده حضور داشته باشند و حد نصاب آرا برای احراز کرسی مجلس باید 1+50 درصد آرا یعنی 124 رای را به دست آورد.

در چند روز گذشته چندین نیروی محافظتی مجلس بر اثر درگیری های داخلی مجلس و بین هوادران میررحمان رحمانی و کمال ناصر اصولی زخمی شدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رای کمیته حل اختلاف: رحمانی رئیس مجلس افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای کمیته حل اختلاف: رحمانی رئیس مجلس افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید