فاز اول آزمایش واکسن کووپارس اردیبهشت به انتها می رسد

به گزارش وبلاگ سفردوستان، خبرنگاران/البرز معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به موازات اجرای فازهای مطالعاتی واکسن رازی کوو پارس، مسیرهای تکمیلی برای فراوری انبوه این واکسن نیز پیگیری می گردد.

فاز اول آزمایش واکسن کووپارس اردیبهشت به انتها می رسد

دکتر کامبیز بازرگان ظهر سه شنبه 9 فروردین در حاشیه بازدید از سایت کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص) گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با نزدیک به یک قرن قدمت و افتخار تحقیق و فراوری واکسن های انسانی، دام و طیور و آبزیان، با شیوع بیماری کووید 19 نیز بی درنگ وارد عمل شد و از اسفند سال 98 و در طول سال 99، تیم تحقیقاتی موسسه رازی در این مورد نیز فعالانه و مجدانه کار کرد.

به گزارش وبلاگ سفردوستان، وی اضافه کرد: واکسن موسسه رازی که ماه های گذشته رونمایی شد از نوع پروتئین نوترکیب و از پلتفرم های جدید و پیشرفته جهان به شمار می آید که اسفندماه وارد فاز کارازمایی بالینی شد و اکنون مرحله اول کارازمایی بالینی را در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) طی می نماید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بازدید امروز از داوطلبان و تیم های پژوهشی دانشگاه و موسسه رازی اظهار کرد: خوشبختانه کار با جدیت، سرعت و دقت علمی بالا که شایسته چنین کار حساسی است، پیش می رود و به نوبه خود از تمام کادر پژوهشی این مطالعه در موسسه رازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ایران و بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) قدردانی می کنم.

بازرگان اضافه کرد: براساس گزارش تیم تحقیقاتی، تا امروز علائم بالینی خاصی در داوطلبان دریافت واکسن مشاهده نشده و راستا تزریق واکسن به داوطلبان با قوت دنبال می گردد. به نظر می رسد اواسط اردیبهشت ماه این فاز به سرانجام می رسد و گزارش ها تکمیل شده و تحویل کمیته اخلاق در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد که در صورت تایید، فاز دوم مطالعاتی شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: به موازات اجرای فازهای مطالعاتی واکسن رازی کوو پارس، راستاهای تکمیلی برای فراوری انبوه نیز پیگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فاز اول آزمایش واکسن کووپارس اردیبهشت به انتها می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز اول آزمایش واکسن کووپارس اردیبهشت به انتها می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید