52 میلیارد ریال تسهیلات در بخش گردشگری سرایان پرداخت شد

به گزارش وبلاگ سفردوستان، محمد عرب در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در کاهش فقر و بیکاری، گفت: طی سال های گذشته صنعت گردشگری در شهرستان سرایان در مسیر رونق و توسعه گرفته و تعداد پروژه های فعال در این بخش نشان دهنده این رونق است.

52 میلیارد ریال تسهیلات در بخش گردشگری سرایان پرداخت شد

وی با اشاره به اینکه از ابتدای ارتقاء شهرستان تا سال 90 تنها پروژه شهرستان در حوزه گردشگری این شهرستان فعال بود، بیان نمود: در حال حاضر این رقم به پنج پروژه فعال رسیده که احداث کمپ گردشگری نجوم سه قلعه، کمپ گردشگری شهر سرایان، کمپ گردشگری کاه کوه سرایان، کمپ گردشگری غار بتون و منطقه نمونه گردشگری مصعبی و کریمو از جمله آن هاست.

صدور مجوز برای 11 اقامتگاه بومگردی

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان، کویر سه قلعه را یکی از مهمترین جذابیت های گردشگری این شهرستان دانست و اضافه نمود: تاکنون مطالعات طرح کمپ نجوم سه قلعه توسط دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بیرجند با مشارکت انجمن نجوم کشور انجام و عملیات اجرایی آن از سال گذشته شروع گردیده است.

عرب با اشاره به شناسایی، هدایت و صدور موافقت اصولی اولیه برای شش طرح گردشگری در کویر سه قلعه، عنوان داشت: همچنین تاکنون دو طرح بوم گردی در این کویر به بهره برداری رسیده است.

وی از شناسایی و صدور موافقت اصولی اولیه برای ایجاد 11 اقامتگاه بوم گردی در سطح شهرستان اطلاع داد و گفت: همچنین تا خاتمه سال حداقل سه اقامتگاه بوم گردی دیگر در شهرستان به بهره برداری و افتتاح خواهند رسید.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان بیان داشت: تاکنون از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 11 طرح در حوزه گردشگری به مبلغ 36 میلیارد و 500 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی که بعضی از طرح ها پرداخت گردیده و مابقی در شرف پرداخت هستند.

منطقه گردشگری بدون سرمایه گذار در سرایان نداریم

عرب اضافه نمود: همچنین تاکنون مبلغ 13 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل تسهیلات چهارجانبه بانک سینا و مبلغ دو میلیارد و 800 میلیون ریال از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید تسهیلات به طرح های گردشگری پرداخت گردیده است.

وی همچنین به اقدامات انجام گردیده در امسال اشاره نمود و گفت: تأمین برق کمپ گردشگری نجوم سه قلعه با اعتبار یک میلیارد و 900 میلیون ریال از محل منابع استانی، ادامه عملیات اجرایی برای تکمیل ساختمان کمپ نجوم با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون ریال از محل منابع ملی، انجام مطالعات اولیه و تهیه نقشه های اجرایی کمپ گردشگری شهر سرایان با اعتبار 101 میلیون ریال از جمله این اقدامات است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان، اجرای فاز اول برق رسانی مجتمع گردشگر کاه کوه، انجام مطالعات اولیه و تهیه نقشه های اجرایی طرح گردشگری غار بتون، ساخت سرویس بهداشتی کمپ گردشگری شهر آیسک، تامین زیرساخت های مورد احتیاج مناطق گردشگری در فاز اول تامین آب چهار اقامتگاه بوم گردی نمکزار، راویج، زرین چاه، چاه قربان و همچنین اجرای 300 متر شبکه آب رسانی در دره سبزرود را از جمله مهمترین پروژه های گردشگری شهرستان در امسال برشمرد.

عرب با تأکید بر اینکه شهرستان سرایان به لحاظ جذابیت ها و قابلیت های گردشگری از شاخص ترین شهرستان های استان است، عنوان داشت: با معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان در حوزه گردشگری خوشبختانه بخش خصوصی استقبال خوبی از این پروژه ها و طرح ها داشته ودر حال حاضر منطقه گردشگری بدون سرمایه گذار نداریم.

وی اضافه نمود: میزان سفر گردشگران به شهرستان رشد قابل ملاحظه ای داشته و قابل مقایسه با سنوات قبل نیست و امیدوارم با تکمیل طرح های گردشگری شاهد رونق بیش از پیش گردشگری شهرستان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "52 میلیارد ریال تسهیلات در بخش گردشگری سرایان پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "52 میلیارد ریال تسهیلات در بخش گردشگری سرایان پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید