مقالات گردشگری

گردشگران از تیراندازی های تهران فرار نمی نمایند

عضو انجمن علمی گردشگری ایران تاکید نمود: حادثه تروریستی تهران، در مقیاسی که امروز رخ داد تاثیری در گردشگری نخواهد داشت و جای هیچ نگرانی ندارد، چون ایران به لحاظ تاریخی و فرهنگی مقصدی بدون جایگزین است.

14 آذر 1398

فیلم ، پوتین به پادشاه عربستان چه هدیه ای داد؟

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سفر به عربستان یک گونه پرنده شکاری از نوع باز به پادشاه عربستان پیشکش کرد.

4 آذر 1398

تغییر کاربری پل گپ اعتبار می خواهد

فاطمه حافظی - خرم آباد - خبرنگار: یکی از پل های شاخص لرستان و البته کشور پل صفوی (گپ) خرم آباد متعلق به دوران صفوی است که طی سال ها آسیب هایی دیده است. آسیب ناشی از سیل فروردین امسال یکی از این موارد بود.

4 آذر 1398

ظریف: صاحب اختیار مردم نیستیم، آنها به ما هویت و قدرت داده اند

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: ما صاحب اختیار مردم نیستیم بلکه خادم مردم هستیم و این مردم هستند که ولی نعمت ما هستند.

23 آبان 1398

ریابکوف: روسیه قصد استقرار موشک های بردمتوسط در کوبا را ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه گفت، این کشور مسئله استقرار موشک های برد متوسط روسی در خاک کوبا را با مقامات هاوانا در میان نگذاشته و مسکو همانطور که بارها اعلام شده، قصد استقرار پیش دستانه چنین سامانه هایی در هیچ نقطه از دنیا را ندارد.

19 آبان 1398

طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی

دسر پاناکوتا یک دسر معروف ایتالیایی است که در قدیم با مخلوط سفیده تخم مرغ و عسل و خامه تهیه می شد. زمانی که این دسر به مرور زمان وارد منوی رستوران ها و هتل ها شد و در کشورهای دیگر هوادار پیدا کرد، عناصر اصلی آن تغییر یافت. در حال حاضر مهم ترین مواد تشکیل...

16 آبان 1398

موافقت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با برقراری پرواز هفتگی از فرودگاه سهند

استاندار آذربایجان شرقی از موافقت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با برقراری پرواز هفتگی از فرودگاه سهند به تهران و بالعکس خبر داد.

14 آبان 1398

کشتی دربستی و میهمانی روی دریا؛ تفریحات جدید پول دار ها

روزنامه شهروند - پریسا اسلام زاده: بازار تور های دریایی این روز ها داغ شده است. تور هایی که البته قیمت های گزافی دارند و مخاطب شان پولدار ها هستند. پولدار هایی که میهمانی هایشان را روی دریا برگزار می نمایند یا شب ها روی عرشه و در سکوت دریا ماهیگیری می نمایند.

12 آبان 1398

واکنش معاون وزارت گردشگری به سازمان گردشگری شهرداری تهران

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اقدام شهرداری تهران برای تشکیل سازمان گردشگری استقبال کرد اما گفت: انتظار داریم بعد از آن، طرح ها و پروژه های عمرانی و زیرساختی شهری، پیوست گردشگری داشته باشد.

6 آبان 1398

روایت یک اخراجی؛ دوره ای پر از آشوب و پایانی به سبک ترامپ

به گفته مقامات آمریکایی، اختلافات در خصوص مذاکرات صلح با طالبان و درز اطلاعات پشت پرده کاخ سفید، باعث اخراج جان بولتون از کاخ سفید شد؛ اخراجی که به یک دوره پر آشوب خاتمه داد.

29 مهر 1398

جاهای دیدنی چابهار ، بهشت زیبای ایران

چابهار یکی از دیدنی ترین بنادر ایرانی است که با شگفتی های طبیعی خود همه ساله پذیرای توریست های مختلف از سراسر ایران و جهان می شود.

21 مهر 1398

افتتاح زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تداوم توسعه زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر و هوراند با افتتاح 6 پروژه، همزمان با دهه فجر اطلاع داد.

17 مهر 1398

آثار ثبت جهانی شوشتر پاک سازی می شوند

مدیر پایگاه جهانی شوشتر از پاکسازی آثار ثبت جهانی این شهر هم زمان با شروع نیمه دوم فصل گردشگری اطلاع داد.

17 مهر 1398

تصاویر جای خالی آثار شاخص موزه رضا عباسی که به مشهد فرستاده شدند ، بیش از دو ماه از وعده بازگشت آثار گذشت

جای خالی بعضی از آثار شاخص موزه رضا عباسی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده بودند، هنوز در این موزه دیده می گردد در حالی که بیش از دو ماه از وعده رئیس موزه خراسان بزرگ برای بازگرداندن اشیاء به موزه های اصلی می گذرد.

13 مهر 1398

توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهتمام این سازمان بر توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بر معرفی توانمندی های این استان در هر سه حوزه یاد شده تاکید نمود.

8 مهر 1398

توسعه گردشگری به ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه یاری می نماید، آینده گردشگری خراسان شمالی را روشن می بینم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه امروز بسیاری بر این باور رسیده اند که برای رسیدن به توسعه باید به نقش تاثیرگذار گردشگری توجه نمایند گفت: با وجود مشکلاتی که گریبانگیر حوزه های مختلف کشور شده است، اما گردشگری حوزه...

4 مهر 1398

علاقمندان به حراجی های اشیای نفیس، روز چهاردهم سپتامبر را فراموش نکنند!

طبق آخرین اخبار بدست آمده، ماه آینده در موزه هنر متروپولیتن نیویورک بیش از 300 اثر در حراجی ساتبیز به فروش می رسند. این خبر پیرامون فروش مجموعه چینی موزه متروپولیتن نگارش شده است.

3 مهر 1398

کلنگ احداث مجموعه گردشگری روستای درک در سیستان و بلوچستان به زمین زده شد

کلنگ احداث مجموعه گردشگری روستای درک در سیستان و بلوچستان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زمین زده شد.

2 مهر 1398

3 برابر شدن هزینه راه اندازی یک واحد تولیدی نسبت به پارسال

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: راه اندازی یک طرح تولیدی در امسال 2 الی 3 برابر سال 96 سرمایه در گردش احتیاج دارد.

1 مهر 1398

اشتغال 124 نفری 3 پیست اسکی اردبیل، تاسیسات زمستانی تقویت می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به احداث سه پیست اسکی در اردبیل میزان اشتغال زایی این پروژه ها را 124 نفر مطرح کرد.

31 شهریور 1398
تعداد: (70)